Pune, Maharashtra
GST No. 27AAOFS7915C1ZY
Call 07943439989 93% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Air Tank Capacity | 500 L |
| Power Source | AC Three Phase |
| Cooling System | Air Cooled |
| Model Name/Number | CPB 30 TMD |
| Compressor Noise Level | 68db |
| Horse Power | 30 HP |
| Frequency | 50 Hz |
| Number Of Compression Stages | Single Stage |
| Air Quality Standard | Class 1 |
| Voltage | 240 V |
| Compressor Technology | Screw Compressor |
| Discharge Pressure | 8 bar |
| Current | 15 AMP |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details